Campania „Un pic de viață " - 09.03.2023

Campania “Un pic de viață” care se va desfășura în data de 17 Martie, a căpătat noi dimensiuni.

Văzând intenția și dorința noastră de implicare, ni s-au alăturat proiectului televiziunea Digi24, Consiliul Județean și Universitatea de Medicină și Farmacie Carol Davila, împreună, derulând campania națională “Avem același sânge”.

Vor dona persoane atât din comuna noastră, cât și din comunele învecinate, făcându-se pregătiri pentru posibilitatea donării a 200-250 de persoane.

La momentul actual, sunt înscriși un număr de 87 de donatori din comuna Matca, alocându-se circa 100 și ceva de locuri pentru comuna noastră.

Dacă mai sunt doritori, vă stăm la dispoziție, cu rugămintea de a ne lăsa și un număr de telefon pentru a vă contacta cu câteva zile înaintea donării.

Nu uita! Un donator salvează 3 vieți!

Transformă picătura în infinit! "

Articol publicat pe pagina de Facebook - Primăria Matca

Sursa: Facebook Primăria Matca